Co nesmí chybět v kuchyni?

Každá kuchyně je srdcem domova. Je to místo, kde se rodina schází, kde připravujeme svá oblíbená jídla a kde se dějí největší kulinářské zázraky. Ale aby byla kuchyně plně funkční, je důležité mít správné vybavení. V tomto článku si představíme nezbytné kuchyňské spotřebiče, jaké skříňky budete ve své kuchyni potřebovat a jaké byste si měli pořídit moderní pomocníky pro vaření.

Kuchyně se spotřebiči a kuchyňskými skříňkami

Základní kuchyňské spotřebiče

Správně vybavená kuchyně by měla mít i základní kuchyňské spotřebiče, které usnadní a zrychlí přípravu jídel. Mezi nezbytné základní spotřebiče patří horkovzdušná trouba, mikrovlnná trouba, výkonná lednice a mrazák, plynový sporák či indukční deska a v neposlední řadě myčka na nádobí. Do kuchyně však patří i další spotřebiče, které vám zpříjemní a usnadní život.

 

Pro milovníky kávy je kávovar nezbytným vybavením kuchyně. Existuje mnoho různých typů kávovarů, včetně přístrojů na přípravu filtrované kávy, espresso strojů, french pressů a dalších. Pokud si potrpíte na americké snídani, tak toustovač by neměl chybět ve vaší kuchyni. Je skvělý pro rychlou přípravu chleba, baget a dalšího pečiva. Některé toustovače mají dokonce funkci na rozmrazení, což je velmi praktické. Pro rychlou svačinu je skvělým pomocníkem multifunkční kuchyňský mixér. Ten využijete při přípravě smoothies, polévek, omáček a dalších pokrmů. Díky mixéru můžete snadno a rychle rozmixovat ingredience na hladkou konzistenci. Doporučujeme při výběru mixéru koukat na dostatečný výkon a různé funkce, aby byl co nejvíce v kuchyni využitelný.

Skříně na skladování potravin a nádobí

Když už víme, jaké základní spotřebiče by v kuchyni neměly chybět, tak je potřeba je někam zabudovat či uložit. V kuchyni mimo spotřebiče budete potřebovat uskladnit i nějaké potraviny či nádobí. Proto je důležité při návrhu kuchyně počítat s různými typy kuchyňských skříněk, podle jejich budoucího využití. Zde je seznam skříněk, které byste měli do vaší kuchyně zakomponovat:

 

Skříňky na nádobí

Skříňky na nádobí jsou nezbytné pro uložení talířů, sklenic, hrnců, pánví a dalšího nádobí. Měly by být dostatečně prostorné a dobře organizované, aby usnadnily přístup k nádobí. Existuje mnoho různých stylů a designů skříněk. Také spoustu organizérů či drátových systémů, které do skříněk lze nakonfigurovat. Tyto organizéry a drátové systémy vřele doporučujeme, protože nebudete již nic hledat a vše bude mít své stálé místo.

Skříně na potraviny

Skříňky na potraviny ve vaší kuchyni budou sloužit pro skladování surovin, koření, olejů a dalších jiných produktů. Měly by být dobře uspořádané, aby bylo snadné najít potřebné ingredience. Existuje mnoho různých typů skříní na potraviny, včetně skříní s policemi, zásuvkami a speciálními úložnými systémy pro lahve a koření. Při návrhu kuchyně a kuchyňských potravinových skříněk nezapomínejte na to, abyste k nim dobře při vaření mohli. V kuchyni musí být vždy vše po ruce, aby vaření šlo od ruky.

Skříně na kuchyňské roboty, kuchařky a jiné potřebné věci

V kuchyni určitě využijete i jiné úložné prostory, především pro nadměrné kuchyňské roboty či pro kuchařky. Tyto prostorově náročné předměty se často skladují v horních skříňkách, protože se nepoužívají na denní bázi. Proto při plánování kuchyně, myslete i na horní skříňky, které budou mít dostatečně velký prostor pro vložení velkých robotů či jiných pomocníků. V horních skříňkách můžete udělat malou knihovnu či otevřenou skříňku, do které si založíte kuchařky a recepty. Otevřené skříňky oživí kuchyňskou jednolitou stěnu.

Moderní pomocníci v kuchyni

Moderní doba přinesla řadu pokročilých pomocníků při vaření, které vám mohou usnadnit život ve vaší kuchyni. Jedním z nich je kuchyňský robot. Tento multifunkční přístroj vám pomůže s různými úkoly, jako je šlehání, hnětení či mixování. Díky kuchyňskému robotu můžete snadno připravit těsto na chleba, dorty nebo piškoty. 

Pokud jste milovníkem čerstvé mleté kávy, pak byste měli zvážit pořízení kávovaru s mlýnkem. Tento přístroj vám umožní mletí kvalitní zrnkové kávy přímo před přípravou, což zajistí maximální čerstvost a chuť. Mimo to, si budete připadat jako profesionální baristi a vždy si vaši vlastnoručně připravenou kávu vychutnáte.

 

Dnes už si do kuchyně lze pořídit nepřeberné množství pomocníků. V letních měsících například oceníte ledovač, který vyrábí led do domácích limonád. Ale také si do své vysněné kuchyně můžete nechat zakombinovat i nahřívač talířů, abyste své pokrmy nemuseli přihřívat. Nahřívač nádobí je sice nákladnějším pomocníkem, ale nadruhou stranu budete originální. Při jeho pořízení si však nechte udělat návrh kuchyně, aby v ní byl dostatečný prostor.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru